Kijkdagen Zuydwal Veilingen

14 mei.- Wat past er beter in het Gooi dan kunst en mode? Zuydwal Veilingen veilt vintage tassen, schoenen en schilderijen in Laren. Vintage mode krijgt steeds meer aandacht. Vooral op vintage tassen van wereldberoemde merken als Hermès, Dior, Louis Vuitton en Chanel worden hoge bedragen voor neergeteld. Zuydwal Veilingen haakt in op deze trend en veilt op 15 mei in het Brinkhuis in Laren naast schilderijen vintage tassen van Hermès, Dior, Chanel en Gucci. Waaronder de iconische Kelly Bag 32 uit 1959.  Ook komen er vintage schoenen en horloges onder de hamer.

De emancipatie van de mode als kunstvorm heeft hiermee te maken maar ook omdat musea steeds meer aandacht voor mode hebben. Kijk bijvoorbeeld ook naar het Tassenmuseum Hendrikje in Amsterdam, een museum dat aan tassen is gewijd en veel bezoekers trekt.

Onder de schilderijen springt vooral de olieverf van Evert Pieters (1856-1932) in het oog. Op dit schilderij is de tuin van De Wilde Zwanen in Laren waar William en Anne Singer woonden te zien. Het is een uniek werk omdat Evert Pieters ook de galerij waar de kunst van de Singers hing, schilderde. Op de achterkant van het doek is een olieverfschets van een Noors landschap voorgesteld. Evert Pieters was goed bevriend met de Singers en zocht hen ook wel eens op in Noorwegen. Het is zover bekend het enige schilderij van Pieters van Noorwegen. Het schilderij is afkomstig uit de nalatenschap van Jules Pieters, de zoon van Evert Pieters en Collectie Mauve heeft het indertijd kunnen aankopen.

De Collectie Mauve verkoopt voor het eerst werk uit haar omvangrijke kunstcollectie die jarenlang de wanden van het bekende ateliercafé en restaurant Mauve sierden.

Andere opvallende werken zijn o.m. een tekening van Willy Sluiter waarop hotelier Jan Hamdorff een schilderij laat zien aan een mondain Amerikaans echtpaar. En de aquarellen van Cornelis Vreedenburgh van de Loosdrechtse Plassen springen in het oog.

De 1950s Lucite Vintage handtassen uit New York en Miami zijn heel bijzonder. Na de celluloid en het bakeliet werd plastic ontwikkeld waarvan Lucite een voorbeeld is. Net na WO II in de jaren vijftig werd de geëmancipeerde vrouw steeds meer modebewust. De Lucite handtassen met hun extravagante vormen en hun futuristische uitstraling waren populair.  Onder de hamer komen bekende merken als Llewellyn, Patricia of Miami, Jilly Originals New York and Wilardy Originals.

Kijkdagen: za 13 mei 11-17 uur   zo 14 mei 11-17 uur

Veiling:     ma 15 mei om 19.30 uur

Locatie:  Brinkhuis, Brink 29, Laren Veilingcatalogus is in te zien op www.zuydwalveilingen.nl

Ga terug

Publicatie datum: 14-5-2017

[Laren in beeld]

[Column]

Gooise Brexiteers aan de macht

11 juli.- Gooise ’Brexiteers aan  de macht', analyseert dagbladjournalist Casper van den Broek vanochtend in de Gooi en Eemlander.Op­nieuw lij­ken de voor­stan­ders van na­tuur en land­schap de strijd ove  Lees verder

[Kijk op Laren]

Verreweg de meeste fusies mislukken

  13 juli.- (uit het archief) Een van de grootste uitdagingen voor een manager is om een fusie tot een goed einde te brengen, schreef gedragsonderzoeker Ben Tiggelaar in NRC. Verreweg de meeste mislukken. In het onderwijs, tussen woningcorporaties, in het bedrijfsleven.   Lees verder

[Het weer in Laren]

21,5°Cvr
17°Cza
17,5°Czo
15°Cma

[Opinie]

Afval scheiden?

12 juni.- Al bijna veertig jaar ben ik actief in het scheiden van afval: glas, papier, batterijen, textiel, klein chemisch afval… Dat was niet zo moeilijk, want ik woonde destijds in het bos waar de GAD niet langs kwam, en ik moest zelf voor afvoer van het huisvuil zorgen. In de gang naar het scheidingsstation, was het dan een kleine moeite om alles op de juiste plek  Lees verder

[Nieuws uitzendingen]

  • Bekijk video beelden van de NOS op nos.nl
  • Bekijk video beelden op RTV NH
  • Bekijk video beelden op de website van Radio 6 FM TV

[Schetsen van Laren]

Iedere dag een nieuwe ontmoeting

5 juli.-Lekker lopen rennen, althans Kito. En af en toe even een plasje doen tegen een boom. Zich afvragend “heb ik zo hard tegen die boom geplast? Maar kromme bomen zijn toch ook mooi. Op het witte zand staat ook nog een bankje voor de baas. Lekker uitrusten met z’n tweeë  Lees verder

[Volg Larens Behoud op]