Kijkdagen Zuydwal Veilingen

14 mei.- Wat past er beter in het Gooi dan kunst en mode? Zuydwal Veilingen veilt vintage tassen, schoenen en schilderijen in Laren. Vintage mode krijgt steeds meer aandacht. Vooral op vintage tassen van wereldberoemde merken als Hermès, Dior, Louis Vuitton en Chanel worden hoge bedragen voor neergeteld. Zuydwal Veilingen haakt in op deze trend en veilt op 15 mei in het Brinkhuis in Laren naast schilderijen vintage tassen van Hermès, Dior, Chanel en Gucci. Waaronder de iconische Kelly Bag 32 uit 1959.  Ook komen er vintage schoenen en horloges onder de hamer.

De emancipatie van de mode als kunstvorm heeft hiermee te maken maar ook omdat musea steeds meer aandacht voor mode hebben. Kijk bijvoorbeeld ook naar het Tassenmuseum Hendrikje in Amsterdam, een museum dat aan tassen is gewijd en veel bezoekers trekt.

Onder de schilderijen springt vooral de olieverf van Evert Pieters (1856-1932) in het oog. Op dit schilderij is de tuin van De Wilde Zwanen in Laren waar William en Anne Singer woonden te zien. Het is een uniek werk omdat Evert Pieters ook de galerij waar de kunst van de Singers hing, schilderde. Op de achterkant van het doek is een olieverfschets van een Noors landschap voorgesteld. Evert Pieters was goed bevriend met de Singers en zocht hen ook wel eens op in Noorwegen. Het is zover bekend het enige schilderij van Pieters van Noorwegen. Het schilderij is afkomstig uit de nalatenschap van Jules Pieters, de zoon van Evert Pieters en Collectie Mauve heeft het indertijd kunnen aankopen.

De Collectie Mauve verkoopt voor het eerst werk uit haar omvangrijke kunstcollectie die jarenlang de wanden van het bekende ateliercafé en restaurant Mauve sierden.

Andere opvallende werken zijn o.m. een tekening van Willy Sluiter waarop hotelier Jan Hamdorff een schilderij laat zien aan een mondain Amerikaans echtpaar. En de aquarellen van Cornelis Vreedenburgh van de Loosdrechtse Plassen springen in het oog.

De 1950s Lucite Vintage handtassen uit New York en Miami zijn heel bijzonder. Na de celluloid en het bakeliet werd plastic ontwikkeld waarvan Lucite een voorbeeld is. Net na WO II in de jaren vijftig werd de geëmancipeerde vrouw steeds meer modebewust. De Lucite handtassen met hun extravagante vormen en hun futuristische uitstraling waren populair.  Onder de hamer komen bekende merken als Llewellyn, Patricia of Miami, Jilly Originals New York and Wilardy Originals.

Kijkdagen: za 13 mei 11-17 uur   zo 14 mei 11-17 uur

Veiling:     ma 15 mei om 19.30 uur

Locatie:  Brinkhuis, Brink 29, Laren Veilingcatalogus is in te zien op www.zuydwalveilingen.nl

Ga terug

Publicatie datum: 14-5-2017

[Laren in beeld]

[Column]

Overeenstemming

26 mei.- Nu de rook is opgestegen en de raad van afgelopen dinsdag achter ons ligt is het goed om de balans op te maken. De raad leek dinsdag hopeloos verdeeld en het college "in de kou" gezet zoals de krant het stelde  Lees verder

[Kijk op Laren]

Laren betrekt bewoners bij groot natuuroffensief.Een vierkante meter tuin voor de natuur

11 mei.- Onder het motto '(N)iets doen voor de biodiversiteit in Laren' slaan de gemeente Laren, Imkervereniging VBBN en Gewildgroei de handen ineen om de biodiversiteit in Laren te bevorderen. De actie om de verscheidenheid aan planten en dieren in het dorp te vergroten, start op 13 mei. B  Lees verder

[Het weer in Laren]

23°Czo
27°Cma
27,5°Cdi
24,5°Cwo

[Opinie]

Met zulke vrienden

13 mei. Het is dorpspolitiek op de vierkante centimeter, maar de opstelling van het CDA binnen de Larense Coalitie blijft verbazen. Het CDA is in de coalitie gestapt met een programma dat gekopieerd leek van Larens Behoud, maar  Lees verder

[Nieuws uitzendingen]

  • Bekijk video beelden van de NOS op nos.nl
  • Bekijk video beelden op RTV NH
  • Bekijk video beelden op de website van Radio 6 FM TV

[Schetsen van Laren]

Samenvoeging gemeenten

30 apr.- Uit welke hoek gaat de wind waaien?De wind van voren krijgenDe wind in de zeilenDe wind in de rugDe wind eronder hebbenLegt het geen windeieren? Welke wind heeft uw voorkeur?Enkele Windwijzers in LarenTekening en tekst: hanshoutkamp@live.nl  Lees verder

[Volg Larens Behoud op]