Kijkdagen Zuydwal Veilingen

14 mei.- Wat past er beter in het Gooi dan kunst en mode? Zuydwal Veilingen veilt vintage tassen, schoenen en schilderijen in Laren. Vintage mode krijgt steeds meer aandacht. Vooral op vintage tassen van wereldberoemde merken als Hermès, Dior, Louis Vuitton en Chanel worden hoge bedragen voor neergeteld. Zuydwal Veilingen haakt in op deze trend en veilt op 15 mei in het Brinkhuis in Laren naast schilderijen vintage tassen van Hermès, Dior, Chanel en Gucci. Waaronder de iconische Kelly Bag 32 uit 1959.  Ook komen er vintage schoenen en horloges onder de hamer.

De emancipatie van de mode als kunstvorm heeft hiermee te maken maar ook omdat musea steeds meer aandacht voor mode hebben. Kijk bijvoorbeeld ook naar het Tassenmuseum Hendrikje in Amsterdam, een museum dat aan tassen is gewijd en veel bezoekers trekt.

Onder de schilderijen springt vooral de olieverf van Evert Pieters (1856-1932) in het oog. Op dit schilderij is de tuin van De Wilde Zwanen in Laren waar William en Anne Singer woonden te zien. Het is een uniek werk omdat Evert Pieters ook de galerij waar de kunst van de Singers hing, schilderde. Op de achterkant van het doek is een olieverfschets van een Noors landschap voorgesteld. Evert Pieters was goed bevriend met de Singers en zocht hen ook wel eens op in Noorwegen. Het is zover bekend het enige schilderij van Pieters van Noorwegen. Het schilderij is afkomstig uit de nalatenschap van Jules Pieters, de zoon van Evert Pieters en Collectie Mauve heeft het indertijd kunnen aankopen.

De Collectie Mauve verkoopt voor het eerst werk uit haar omvangrijke kunstcollectie die jarenlang de wanden van het bekende ateliercafé en restaurant Mauve sierden.

Andere opvallende werken zijn o.m. een tekening van Willy Sluiter waarop hotelier Jan Hamdorff een schilderij laat zien aan een mondain Amerikaans echtpaar. En de aquarellen van Cornelis Vreedenburgh van de Loosdrechtse Plassen springen in het oog.

De 1950s Lucite Vintage handtassen uit New York en Miami zijn heel bijzonder. Na de celluloid en het bakeliet werd plastic ontwikkeld waarvan Lucite een voorbeeld is. Net na WO II in de jaren vijftig werd de geëmancipeerde vrouw steeds meer modebewust. De Lucite handtassen met hun extravagante vormen en hun futuristische uitstraling waren populair.  Onder de hamer komen bekende merken als Llewellyn, Patricia of Miami, Jilly Originals New York and Wilardy Originals.

Kijkdagen: za 13 mei 11-17 uur   zo 14 mei 11-17 uur

Veiling:     ma 15 mei om 19.30 uur

Locatie:  Brinkhuis, Brink 29, Laren Veilingcatalogus is in te zien op www.zuydwalveilingen.nl

Ga terug

Publicatie datum: 14-5-2017

[Laren in beeld]

[Column]

Zelfstandig of Fusie ?!?

13 sept.- Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben vooruitlopend op hun beslissing van 7 november a.s. over het vervolg van de herindelingsprocedure de colleges en gemeenteraden van het Gooi geï  Lees verder

[Kijk op Laren]

Remkes bezorgt waarnemend Burgemeester valse start

29 aug.- Zo langzaam aan zou het toch ook in Haarlem bekend moeten zijn. Overgrote meerderheden in de betrokken gemeenten willen niet fuseren, willen intelligent en effectief samenwerken en daarvoor best bevoegdheden afstaan. Maar willen vervolgens voor 100% zelf gaan over wat dan in zelfstandigheid overblijft. Want die  Lees verder

[Het weer in Laren]

11,5°Cwo
12°Cdo
15°Cvr
15,5°Cza

[Opinie]

Verreweg de meeste fusies mislukken

12 sept.- Uit het archief:  Een van de grootste uitdagingen voor een manager is om een fusie tot een goed einde te brengen. Verreweg de meeste mislukken. In het onderwijs, tussen woningcorporaties, in het bedrijfsleven.   Lees verder

[Nieuws uitzendingen]

  • Bekijk video beelden van de NOS op nos.nl
  • Bekijk video beelden op RTV NH
  • Bekijk video beelden op de website van Radio 6 FM TV

[Schetsen van Laren]

'het hondje'

25 aug.- Zoals iedere dag loop ik met mijn hondje Kito vanuit huis, de Steffenshein, de hoek om naar het Wagenpad. Daar staat een heer met een heel klein hondje aan de lijn. Ik groet ,’wat een schattig bees  Lees verder

[Volg Larens Behoud op]