Kijkdagen Zuydwal Veilingen

14 mei.- Wat past er beter in het Gooi dan kunst en mode? Zuydwal Veilingen veilt vintage tassen, schoenen en schilderijen in Laren. Vintage mode krijgt steeds meer aandacht. Vooral op vintage tassen van wereldberoemde merken als Hermès, Dior, Louis Vuitton en Chanel worden hoge bedragen voor neergeteld. Zuydwal Veilingen haakt in op deze trend en veilt op 15 mei in het Brinkhuis in Laren naast schilderijen vintage tassen van Hermès, Dior, Chanel en Gucci. Waaronder de iconische Kelly Bag 32 uit 1959.  Ook komen er vintage schoenen en horloges onder de hamer.

De emancipatie van de mode als kunstvorm heeft hiermee te maken maar ook omdat musea steeds meer aandacht voor mode hebben. Kijk bijvoorbeeld ook naar het Tassenmuseum Hendrikje in Amsterdam, een museum dat aan tassen is gewijd en veel bezoekers trekt.

Onder de schilderijen springt vooral de olieverf van Evert Pieters (1856-1932) in het oog. Op dit schilderij is de tuin van De Wilde Zwanen in Laren waar William en Anne Singer woonden te zien. Het is een uniek werk omdat Evert Pieters ook de galerij waar de kunst van de Singers hing, schilderde. Op de achterkant van het doek is een olieverfschets van een Noors landschap voorgesteld. Evert Pieters was goed bevriend met de Singers en zocht hen ook wel eens op in Noorwegen. Het is zover bekend het enige schilderij van Pieters van Noorwegen. Het schilderij is afkomstig uit de nalatenschap van Jules Pieters, de zoon van Evert Pieters en Collectie Mauve heeft het indertijd kunnen aankopen.

De Collectie Mauve verkoopt voor het eerst werk uit haar omvangrijke kunstcollectie die jarenlang de wanden van het bekende ateliercafé en restaurant Mauve sierden.

Andere opvallende werken zijn o.m. een tekening van Willy Sluiter waarop hotelier Jan Hamdorff een schilderij laat zien aan een mondain Amerikaans echtpaar. En de aquarellen van Cornelis Vreedenburgh van de Loosdrechtse Plassen springen in het oog.

De 1950s Lucite Vintage handtassen uit New York en Miami zijn heel bijzonder. Na de celluloid en het bakeliet werd plastic ontwikkeld waarvan Lucite een voorbeeld is. Net na WO II in de jaren vijftig werd de geëmancipeerde vrouw steeds meer modebewust. De Lucite handtassen met hun extravagante vormen en hun futuristische uitstraling waren populair.  Onder de hamer komen bekende merken als Llewellyn, Patricia of Miami, Jilly Originals New York and Wilardy Originals.

Kijkdagen: za 13 mei 11-17 uur   zo 14 mei 11-17 uur

Veiling:     ma 15 mei om 19.30 uur

Locatie:  Brinkhuis, Brink 29, Laren Veilingcatalogus is in te zien op www.zuydwalveilingen.nl

Ga terug

Publicatie datum: 14-5-2017

[Laren in beeld]

[Column]

De Commissaris vertelt.......

13 jan.- De Nieuwjaarsspeech van de Commissaris der Koning van Noord Holland kan ik u zeer aanbevelen, en is een bevlogen geïnspireerde speech, in z’n geheel na te lezen op de website van de Provincie. Remkes staat stil bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2018, en zegt daarover het volgende  Lees verder

[Activiteiten agenda Laren]

[Kijk op Laren]

Nu of nooit

9 jan.- Vier jaar geleden schreef ik als lijstduwer van Larens Behoud in het campagneboekje. ‘Het is voor mij een vreemd en onbestemd gevoel dat mijn directe betrokkenheid bij de Larense politiek voorbij is. Ik heb het niet echt gewild, maar een chronische ziekte maakte het ondoenlijk.’ Nu vier ja  Lees verder

[Het weer in Laren]

4°Cwo
5°Cdo
5°Cvr
4°Cza

[Opinie]

Terugtrekkende bewegingen commissaris?

13 jan.- Burgemeester en Commissaris van de Koning: ze hebben gemeen dat ze zich een jaar lang op de vlakte te moeten houden, om op een receptie in januari eindelijk te mogen vertellen hoe ze over de toestand in de wereld denken. Alsof er een afspraak was gemaakt ging het deze week vooral over raadsleden. Burgemeester Van Be  Lees verder

[Nieuws uitzendingen]

  • Bekijk video beelden van de NOS op nos.nl
  • Bekijk video beelden op RTV NH
  • Bekijk video beelden op de website van Radio 6 FM TV

[Schetsen van Laren]

Het was zo vertrouwd!

16 dec.- Mijn duifje is weggevlogenDoor een gat in het dakWaar vele jaren er voorHet stenen duifje bleef kijkenNaar mensen die er langs liepenZomaar kijkend naar zomaar een oud boerderijtjeNaar een gekromd dakDat was het gebruikEen boom deed daar zijn bestEn hield het dak en riet op zijn plekVerbouwen maar, de container is nog niet volMet de restanten van jarenlang woongenotLangs lopen kijken naar een nieuw te bouwen huisIn een straat zonder mestgeurEen huis met een andere grandeurTekening en tekst : Hans Houtkamphanshoutkamp@live.nl  Lees verder

[Volg Larens Behoud op]