Kijkdagen Zuydwal Veilingen

14 mei.- Wat past er beter in het Gooi dan kunst en mode? Zuydwal Veilingen veilt vintage tassen, schoenen en schilderijen in Laren. Vintage mode krijgt steeds meer aandacht. Vooral op vintage tassen van wereldberoemde merken als Hermès, Dior, Louis Vuitton en Chanel worden hoge bedragen voor neergeteld. Zuydwal Veilingen haakt in op deze trend en veilt op 15 mei in het Brinkhuis in Laren naast schilderijen vintage tassen van Hermès, Dior, Chanel en Gucci. Waaronder de iconische Kelly Bag 32 uit 1959.  Ook komen er vintage schoenen en horloges onder de hamer.

De emancipatie van de mode als kunstvorm heeft hiermee te maken maar ook omdat musea steeds meer aandacht voor mode hebben. Kijk bijvoorbeeld ook naar het Tassenmuseum Hendrikje in Amsterdam, een museum dat aan tassen is gewijd en veel bezoekers trekt.

Onder de schilderijen springt vooral de olieverf van Evert Pieters (1856-1932) in het oog. Op dit schilderij is de tuin van De Wilde Zwanen in Laren waar William en Anne Singer woonden te zien. Het is een uniek werk omdat Evert Pieters ook de galerij waar de kunst van de Singers hing, schilderde. Op de achterkant van het doek is een olieverfschets van een Noors landschap voorgesteld. Evert Pieters was goed bevriend met de Singers en zocht hen ook wel eens op in Noorwegen. Het is zover bekend het enige schilderij van Pieters van Noorwegen. Het schilderij is afkomstig uit de nalatenschap van Jules Pieters, de zoon van Evert Pieters en Collectie Mauve heeft het indertijd kunnen aankopen.

De Collectie Mauve verkoopt voor het eerst werk uit haar omvangrijke kunstcollectie die jarenlang de wanden van het bekende ateliercafé en restaurant Mauve sierden.

Andere opvallende werken zijn o.m. een tekening van Willy Sluiter waarop hotelier Jan Hamdorff een schilderij laat zien aan een mondain Amerikaans echtpaar. En de aquarellen van Cornelis Vreedenburgh van de Loosdrechtse Plassen springen in het oog.

De 1950s Lucite Vintage handtassen uit New York en Miami zijn heel bijzonder. Na de celluloid en het bakeliet werd plastic ontwikkeld waarvan Lucite een voorbeeld is. Net na WO II in de jaren vijftig werd de geëmancipeerde vrouw steeds meer modebewust. De Lucite handtassen met hun extravagante vormen en hun futuristische uitstraling waren populair.  Onder de hamer komen bekende merken als Llewellyn, Patricia of Miami, Jilly Originals New York and Wilardy Originals.

Kijkdagen: za 13 mei 11-17 uur   zo 14 mei 11-17 uur

Veiling:     ma 15 mei om 19.30 uur

Locatie:  Brinkhuis, Brink 29, Laren Veilingcatalogus is in te zien op www.zuydwalveilingen.nl

Ga terug

Publicatie datum: 14-5-2017

[Laren in beeld]

[Column]

Wat veel mensen weten (maar niet mogen weten) over de provincie Noord-Holland en de fusies in het Gooi

23 apr.- Op 7 november 2017 lag de gevoelstemperatuur buiten maar net boven het vriespunt. Maar binnen, in de statige collegekamer in het provinciehuis van Noord-Holland steeg de temperatuur wellicht; in ieder geval zal er een verhitte discussie plaats hebben gevonden. In de iPads zat het voorstel van de portefeuillehouder herindeling Gooi, maar het kon niet op gen  Lees verder

[Kijk op Laren]

Karin en Peter en fractie van harte gefeliciteerd

10 mei. Gisterenavond zijn maar liefst twee wethouders van Larens Behoud voor het nieuwe college van B&W van Laren beëdigd. Voor de geschiedenis van Larens grootste politieke vereniging een historische avond. Nooit waren  Lees verder

[Het weer in Laren]

22°Cdo
22°Cvr
20°Cza
19°Czo

[Opinie]

Opinie: Akkoord Gooistad door HvH is regelrecht kiezersbedrog

5 mei.- Als Hart voor Hilversum, zoals het nu lijkt, definitief akkoord gaat met het opgaan van Hilversum in één regiogemeente, is dat niets minder dan kiezersbedrog. Bronnen die direct betrokken zijn bij formatiegesprekken in de mediastad melden dat HvH, D  Lees verder

[Nieuws uitzendingen]

  • Bekijk video beelden van de NOS op nos.nl
  • Bekijk video beelden op RTV NH
  • Bekijk video beelden op de website van Radio 6 FM TV

[Schetsen van Laren]

Bol an (16)

24 mei.- In de zomermaanden van 1887 zag het huidige Museumplein er uit als de sprookjeswereld van Anton Pieck.  In Amsterdam werd de Internationale tentoonstelling van Voedingsmiddelen gehouden. All  Lees verder

[Volg Larens Behoud op]