6. Wim van der Zwaan

  • Gepensioneerd, oud-wethouder
  • Geboren 29 juni 1936
  • Woont sinds 1967 in Laren, heeft zijn huis zelf gebouwd
  • Gehuwd, geen inwonende kinderen
  • Hobby’s  Tuinieren, tennissen en lezen
  • Mooiste plekje Coeswaerde in een prachtig dorp met stadse allure
  • Stemt landelijk VVD 

 

“We hebben een heel hoog voorzieningenniveau in Laren. Het is een dorp met stadse allures. Als je je zelfstandigheid verliest ,heb je daar straks niets meer over te vertellen. Het interesseert de provincie niet eens wat wij vinden. Schandalig en zo ondemocratisch. Neem de laatste brief van de gemeentes Blaricum, Huizen en Laren, ze hebben er niet eens naar gekeken en het papier zo van tafel geveegd. Zo ga je niet met elkaar om. We moeten ons niet van de wijs laten brengen door die provincie. Als Larens Behoud weten we heel goed waar we voor staan, dat is de zelfstandigheid van ons dorp en daar gaan we voor. Het wordt tijd dat de provinciale politiek zijn burgers op dit dossier eens gaat snappen en niet andersom. Pas dan krijg je dat politiek dichter bij de mensen komt te staan. De afgelopen raadsperiode ben ik namens de gemeenteraad  de ‘ambassadeur’ geweest voor ons dorp waar het  regionale vraagstukken betreft. Daarin heb ik ervaren dat er al stevig samengewerkt wordt in de regio, hoe verschillend de belangen ook zijn. Neem bijvoorbeeld de aankoop van Crailo, daar zijn de belangen heel verschillend, maar we zijn wel tot een gezamenlijke aankoop overgegaan. Daarom is het belangrijk dat we zelfstandig blijven en Larense standpunten en ideeën kunnen inbrengen.. Als oud-wethouder Sociale zaken en Cultuur  vind ik het ook belangrijk dat er stevige aandacht is voor onze vrijwilligers. Ze hebben zo’n geweldige inzet. Zij zijn echt een belangrijk steunpunt in onze gemeenschap. Ze dragen bij wijze van spreken het dorp. Daar moeten we trots op zijn. Laren is zo’n mooi dorp.”

 

Top 10 standpunten VerkiezingsprogrammaGa terug

Publicatie datum: 19-2-2018

[Laren in beeld]

[Column]

Fusieleed: een dossier waarin alles misging wat mis kon gaan

20 juni.- Huizen, Blaricum en Laren schrijven in een brief aan de provincie Noord-Holland dat ze gezamenlijk verzoeken de ARHI-procedure te stoppen. Een even terecht als begrijpelijk verzoek; alledrie hebben een zelfstandig voortbestaan in de coa  Lees verder

[Kijk op Laren]

Vechten voor zelfstandigheid. Juist nu !!

8 juni.- Het wordt er allemaal niet duidelijker op. De minister vertraagt de besluitvorming over fusie. De een legt het uit dat dit vooral betekent dat de koers wordt verlegd naar het faciliteren van&  Lees verder

[Het weer in Laren]

24,5°Cwo
23°Cdo
20°Cvr
17°Cza

[Opinie]

Opinie: Akkoord Gooistad door HvH is regelrecht kiezersbedrog

5 mei.- Als Hart voor Hilversum, zoals het nu lijkt, definitief akkoord gaat met het opgaan van Hilversum in één regiogemeente, is dat niets minder dan kiezersbedrog. Bronnen die direct betrokken zijn bij formatiegesprekken in de mediastad melden dat HvH, D  Lees verder

[Nieuws uitzendingen]

  • Bekijk video beelden van de NOS op nos.nl
  • Bekijk video beelden op RTV NH
  • Bekijk video beelden op de website van Radio 6 FM TV

[Schetsen van Laren]

Bol an (19)

14 juni.-  Een traditie bestaat niet uit zichzelf. Ze moet constant omarmd, bevestigd en gecultiveerd worden. Voor Laren geldt dat in de eerste plaats voor de Sint Janstraditie. Niets, in ons dorp is zo vee  Lees verder

[Volg Larens Behoud op]